Traviata opera Giuseppe Verdi Dębica.


„Traviata” Giuseppe Verdiego to już trzynaste tego rodzaju przedsięwzięcie Dębickiego Towarzystwa Muzyczno-Śpiewaczego w Dębicy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Obsada: Violetta Valery – Anita Maszczyk, Alfredo Germont – Piotr Koprowski, Georgio Germont – Leopold Stawarz, Flora Bervoix – Katarzyna Plewniak, Annina – Alicja Płonka, Gaston de Letorieres – Zdzisław Wojtynkiewicz, Baron Douphol – Maciej Kucera, Markiz d’Obigny – Jarosław Baran, Tomasz Furman, DoktorGrenvil – Jan Michalak, Józef Wilczyński, Józef – Mirosław Parys, Służący Flory – Jan Maślanka, Posłaniec – Michał Smoła. Chór Parafii Matki Bożej Anielskiej i Miłosierdzia Bożego w Dębicy, „ECHO” Samorzadowego Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim. Balet – Grupa Taneczna LDC Akademii Rozwoju Artystycznego MOK w Dębicy. Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy, Kierownictwo muzyczne – Paweł Adamek, reżyseria – Jakub Bulzak, Scenografia – Wacław Jałowiec, choreografia Elżbieta Bodziany.

Akcja opery rozgrywa się w Paryżu i w podparyskiej posiadłości w drugiej połowie XIX wieku. Opowiada o losach kurtyzany Violetty Valery i zakochanego w niej poety Alfreda Germonta.

Co do samego fotografowania to przede wszystkim nie mogłem przeszkadzać, zwłaszcza, że akurat trafiłem na spektakl rejestrowany przez kilka kamer. Stałem więc w jednym miejscu a jedyne moje pole manewru to zoom. Fotografowanie spektaklu i tańca bez znajomości choreografii skutkuje tym, że trudno uchwycić ważne a niespodziewane sceny, tak więc na próbach powinien być obecny także fotograf. Dużą przyjemność sprawiło mi fotografowanie gry aktorów i za cel postawiłem sobie uchwycenie pewnej dramaturgii. Mam nadzieję, że uchwyciłem chociaż namiastkę zaczarowanego świata opery.

Uprzedzam, że zdjęć jest dość dużo ale czyż nawet pojedyncza scena czy aria nie składa się z całego bogactwa gry aktorskiej? I tak musiałem dokonać dużej selekcji. Cierpliwych zapraszam więc do obejrzenia fotorelacji.

Wszystkich zainteresowanych moimi usługami fotograficznymi zachęcam do zapoznania się z ofertą, która obejmuje: fotografię ślubną, fotografię portretową, fotografię dziecięcą i fotografię krajobrazową.

2 komentarze do wpisu “Traviata opera Giuseppe Verdi Dębica.”

  1. Pozamiatałeś :)

  2. […] Cały wpis Źródło: Mirosław Bystrek – Fotografia ślubna i okolicznościowa Portfolio fotografa […]

  3. Agnieszka Podlasek pisze:

    Niesamowite….piękne….wzruszające…

Napisz komentarz

Treść komentarza: